Sony Xperia Z3 Ekran Değişimi

Sony Xperia Z3, su geçirmeme daha doğrusu suya ve toza karşı dayanıklılık özelliğine sahip olması ile birlikte öne çıkan ürünlerden biri. Bununla birlikte içinde yer alan güçlü donanım parçacıkları ve yüksek çözünürlüklü ekranıyla sıkça tercih edilen Android akıllı telefonlar arasında yer almayı başarıyor.

Köşeli tasarımını oluşturan metalik yapının yanı sıra arka bölümünde de cam koruyu olması ile dikkat çekici bir görüntü ortaya koyan Sony Xperia Z3’nin fark yaratan özelliği ise su ve toz geçirmeme teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde 1 metre derinliğe kadar yaklaşık 30 dakika boyunca su geçirmeyen Sony Xperia Z3, havuz ve deniz kenarı gibi suya yakın yerlerde de sıkça kullanılıyor. Bu özelliğine güvenilerek normalde hiç kullanılmayacak ya da dikkat edilerek kullanılacak cihazlara oranla daha rahat bir şekilde ele alınabilen Sony Xperia Z3, düşme ve düşmeye bağlı olarak kırılma, çatlama ve çizik oluşması gibi sonuçlarla da daha sık karşılaşıyor. Zira özellikle de havuz kenarında yere düşen bir ekranın cam paneli üzerinde ya da dokunmatik ekran yapısında kalıcı bir hasar olmaması adeta bir mucize olarak gösterilebilir. Yine cam ekran üzerinde kalıcı kırılmaların, çatlamaların ve çiziklerin oluşması da son derece doğal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerek yukarıda belirttiğimiz gibi bir senaryo sonucunda gerekse farklı şekillerde zarar gören Sony Xperia Z3 cam paneli ve dokunmatik ekranı için başvurulacak Sony teknik servis birimi ise bu konuda garanti kapsamında yapılabilecek herhangi bir şey olmayacağını söyleyecekler ve büyük olasılıkla da yüksek bir ekran değişim ücreti talep edeceklerdir.

MobilClinix olarak Sony Xperia Z3 ekran değişimi ve ekran tamiri gibi çözümlerle yanınızdayız. Üstelik bu çözümleri en uygun fiyatlarla ve garantili bir şekilde ortaya koyuyoruz. Hem bize ulaşmanızın hem de ürününüzü bize ulaştırabilmenizin oldukça kolay olduğunu da hatırlatalım. Zira Türkiyenin birçok noktasında yer alan stantlarımız üzerinden ya da iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Böylece Sony Xperia Z3 ekran değişimi ve ekran tamiri sorunlarınız için en iyi tamir servisi ile çalışabilirsiniz.

Sony Xperia Z3 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Hem ön yüzü hem de arka yüzü cam olan Sony Xperia Z3, bu özelliği ile diğer birçok akıllı telefon modelinden ayrılıyor. Buna bağlı olarak da kendisine has bir ekran değişimi işlemi gerçekleşiyor. Şimdi adım adım söz konusu cihazın ekranının nasıl değiştirildiğini görelim.

1. Adım

Hem kullanılacak vantuzun tam olarak yapışması için hem de ilk olarak çıkaracağımız arka bölmede kullanılan kuvvetli yapışkanın gevşemesi için belli bir süre boyunca saç kurutma makinesi ya da benzer işlevi yerine getiren bir araçla ilgili alanı ısıtıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Adım

Birinci adımdaki işlemlerin ardından vantuzu arka bölmenin üst kısmına ve mutlaka sağ ve sol kısımlarda eşit boşluklar kalacak şekilde yapıştırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Adım

Vantuzun tam olarak yapıştığına emin olduktan sonra bir elimizle cihazın alt tarafına olabildiğince eşit yayılacak şekilde baskı uygulayarak bir elimizle de vantuzu kendimize doğru yavaşça çekmeye başlıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir süre sonra kapağın açılmaya başladığını görüyoruz ve açılan boşluğun kapanmasına izin vermeden araya uygun bir araç koyarak tüm alanları açıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Adım

Ön ve arka bölümlerini birleştiren bağlantıların ayrılmasıyla birlikte cihazın iç kısmı ile karşılaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Adım

Bu aşamada ekranımıza ulaşarak onu değiştirmemiz için öncelikle aradaki bağlantıları kesmemiz gerekiyor. Yan tuşların da yanında bulunan vidaları gevşeterek birçok bağlantı noktasını ortaya çıkarıyoruz. Mikrofon ve hoparlörleri de anakarta bağlayan bağlantı noktaları kaldırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Adım

Şimdi de LCD ekranın anakart ile bağlantısını sağlayan ve oldukça esnek olduğunu görebileceğiniz bağlantı kablosunun temasını ortadan kaldırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Adım

Artık ekranımızı çıkarabilir ve değiştirebiliriz. Bu son adımda yapılması gerekenler ilk adımda yapılanların neredeyse aynısı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zira bu kez ön bölümü yani değiştireceğimiz ekranı yine saç kurutma makinesi ya da benzer bir araç sayesinde ısıtıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir süre sonra yine ekranın üst orta kısmına denk gelecek şekilde vantuzu yerleştiriyoruz ve dikkatli bir şekilde çekerek ekranı çıkarıyoruz. Artık yeni ekranımızı yerleştirip bağlantıları yeniden sağlayarak cihazımızı kapatabiliriz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.